Золоті правила осінньої обробки саду
Якісна підготовка саду до зими допоможе деревам перенести холодні місяці та подарувати гарний врожай наступного року. Особливо важливо провести своєчасну обробку від шкідників та хвороб. Чому це необхідно зробити саме восени? По-перше, за вологої погоди прискорюється розвиток грибкових спор. По-друге, шкідники влаштовуються на зимівлю під корою дерев та опалим листям, а навесні атакують рослини і активно розмножуються, тому боротися з ними набагато важче. І, по-третє, бруньки дерев восени “закриваються” і дерева переходять у стан спокою, що дозволяє їм краще перенести обробку, включно з обприскуваннями хімічними засобами.
Найкращі препарати для обробки саду – https://agro-him.com.ua/sad
Рекомендації щодо осінньої обробки саду
Під час осінніх робіт у саду варто враховувати наступні важливі аспекти:
- Санітарна обрізка засохлих та пошкоджених гілок дозволить уникнути подальшого розповсюдження хвороб.
- Необхідно прибирати листя, гнилі плоди та бадилля, оскільки шкідники, бактерії та інфекції на них можуть перейти наступного сезону на новий врожай. Також гниль є шкідливою для коренів рослин.
- Ретельної обробки потребує кора старих дерев, в якій ховаються шкідники та хвороботворні гриби. Лишайники обробляються і зчищаються, а частини кори, що відслоюються, акуратно знімаються.
- Слід обов’язково перекопати міжряддя кущів та пристовбурні ділянки навколо дерев. В прикореневих зонах ґрунт перевертається на пів штика лопати.
- Оскільки з літа на рослинах можуть накопичуватися багато шкідників та збудників хвороб, варто провести профілактичну обробку фунгіцидами, а через тиждень – інсектицидами.
- Обприскування слід проводити за сухої безвітряної погоди і цілодобової температури не нижчої за +4°С. Найкраще проводити обробку у діапазоні температур від +15°С до +10°С. За холоднішої погоди шкідники вже можуть встигнуть сховатися під кору та в ґрунт, а за теплішої є ймовірність пошкодити хімічними засобами бруньки дерев.
- Необхідно побілити стовбури дерев, щоб захистити їх від гризунів, шкідливих комах, збудників хвороб, перепадів температур та сонячних опіків навесні.
- Закінчити обробку саду необхідно до перших заморозків. Це важливо не лише з погляду того, щоб шкідники не встигли сховатися на зимівлю, а й тому, що робочі розчини з використанням препаратів готуються на водній основі.
Правильний комплекс заходів восени забезпечить саду необхідний захист від шкідників та хвороб, підвищить переносимість до низьких температур та закладе основу для гарного врожаю.