Внесення добрив

Підживлення озимого ячменю: яке добриво краще для ячменю?

Озимий ячмінь займає провідне місце у сільському господарстві, адже слугує сировиною для виробництва харчових продуктів та є затребуваним товаром на експорт. Проте ця культура є доволі вибагливою до умов вирощування, зі слабкою стійкістю до холоду та потребою у хорошій родючості ґрунту. Для досягнення високої врожайності потрібен правильний догляд, зокрема, живлення, яке допоможе рослині перезимувати, уникнути пошкоджень шкідниками, та швидко відновити ріст навесні.

Оптимальна система удобрення озимого ячменю

Для отримання високого врожаю озимого ячменю важливо враховувати його специфічні потреби у поживних речовинах на різних етапах росту та розвитку. Оптимальна система удобрення базується на збалансованому внесенні основних речовин: азоту, фосфору і калію, а також додаткових елементів, таких як магній, сірка, цинк та інші.

Підживлення озимого ячменю відбувається у кілька етапів:

1. Передпосівне удобрення. Це підживлення здійснюють відразу після вивільнення ділянки від попередньої культури або ж при посіві, щоб всі елементи встигли проникнути у ґрунт та в подальшому краще засвоїлись. В залежності від попередника, а також кислотності та хімічного складу ґрунту, визначається дозування різних добрив. Наприклад, при низькому вмісті азоту у ґрунті, необхідно внести цей елемент перед посівом, адже азот безпосередньо впливає на краще кущіння та білковий рівень зерна. Проте, якщо попередньою культурою були бобові, азотних добрив можна вносити вдвічі менше. Важливо не перебільшувати з дозами, щоб уникнути надмірного росту рослин, який може знизити морозостійкість. В середньому, внесення азоту у кількості до 150 кг/га покращує урожайність озимого ячменю, при збільшенні дозування – зменшує. Фосфор та калій, звісно, необхідні протягом усього вегетаційного періоду, проте найбільше ці елементи озимий ячмінь потребує саме на початкових циклах, адже вони допомагають розвинути кореневу систему та захищають рослину від хвороб.

2. Осіннє підживлення. Після проростання ячменю варто провести підживлення, яке в цьому періоді має відбуватись в основному фосфором та калієм. У перші декілька тижнів вегетації застосування фосфору збільшить кількість зерен, а калій зміцнить стебло та захистить рослину від шкідників. Варто пам’ятати, що передозування елементами призводить до порушеного розвитку рослини, наприклад, через завеликий вміст фосфору відбувається раннє дозрівання зерна і швидке відмирання листя, що призводить до низької врожайності.

3. Весняне підживлення. Після відновлення вегетації, озимий ячмінь потребує додаткового підживлення азотом. Воно сприятиме росту листкової маси, підвищуватиме інтенсивність фотосинтезу і допомагатиме формуванню великих, щільних колосків. Окрім основних речовин, підживлення навесні має містити також сірку та магній, які сприяють синтезу білка і підвищують якість зерна.

Підживлення озимого ячменю: яке добриво краще для ячменю?

Отже, оптимальна система удобрення озимого ячменю враховує потреби рослини у кожному вегетаційному періоді. Правильне передпосівне, осіннє та весняне підживлення озимих культур сприяє здоровому росту, підвищує врожайність та якість зерна, а врахування специфічних потреб ячменю в азоті, фосфорі, калії, а також у додаткових елементах, таких як магній, сірка та цинк, дозволяє забезпечити його здоровий розвиток.

Якісне підживлення озимого ячменю Нітроамофоскою

Чим підживити озимий ячмінь? Нітроамофоска є одним із найбільш ефективних добрив для живлення озимого ячменю. Це комплексне мінеральне добриво, яке містить необхідні елементи в збалансованих пропорціях, необхідних для повноцінного росту та розвитку рослин. Застосування Нітроамофоски не тільки підвищує врожайність, а і покращує родючість ґрунту, що, як вже зазначалось, є дуже важливим аспектом для озимого ячменю.

Переваги застосування Нітроамофоски-М для озимого ячменю

Комплексне міндобриво «Нітроамофоска-М» від компанії «Тетра-Агро» містить головні елементи: азот, фосфор і калій, а також додаткові, такі як сірка, магній і цинк. Серед головних властивостей «Нітроамофоски-М»:

  • покращення росту культур і підвищення врожайності до 70%;
  • пролонгована дія: якщо застосовувати добриво для передпосівного удобрення у рекомендованих нормах внесення, поживних речовин вистачить на весь період вегетації, що зменшить потребу у додаткових підживленнях;
  •  регуляція кислотності ґрунту;
  •  збалансована кількість необхідних елементів;
  • зберігається без сегрегації, рівномірно розподіляється при внесенні.

Детальніше можна ознайомитись за посиланням: https://tetra-agro.com.ua/products/nitroamofoska_m.

Підживлення озимого ячменю: яке добриво краще для ячменю?

Директор агрофірми «Дзвони», що на Львівщині, співпрацює з «Тетра-Агро» вже близько 5 років, вирощує озимий ячмінь і зазначає, що хоч і працює на ґрунті з високою кислотністю, застосування «Нітроамофоски-М» дуже добре впливає на родючість ґрунту, регулюючи рівень pH. Крім цього, добрива від «Тетра-Агро» допомогли покращити стан землі для вирощення культур після розліснення. Побачити повний відгук можна у відео.

Відеовідгук:

Норма внесення добрив під озимий ячмінь

На визначення пропорцій різних елементів добрив впливає низка факторів, такі як тип і склад ґрунту, рівень pH, кліматичні умови, культури-попередники та інші.  Дозування «Нітроамофоски-М» для озимого ячменю в середньому досягає 100-300 кг на 1 га. Зазвичай добрива для ячменю вносяться при передпосівній культивації або під час посіву. Під час вегетації «Нітроамофоска-М» застосовується лише на добре зволожений ґрунт, без контакту з кореневою системою.

Де купити добриво для ячменю?

Компанія «Тетра-Агро», яка займається виготовленням NPK добрив вже більше 15-и років, постачає добриво «Нітроамофоска-М» у всі регіони України, а успішний досвід співпраці з агрофірмами з різних куточків країни підтверджує ефективність та надійність використання продукції «Тетра-Агро».

Ознайомитись із інформацією, умовами замовлення та доставки добрив можна на офіційному сайті компанії: https://tetra-agro.com.ua.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button